Hakkımda


1990 senesinde Sivas, Yakupoğlan Köyü'nde doğmuşum. İlköğretim köyde okuduktan sonra, lise ve üniversiteye devam etttim. 
Ankara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun olduğum 2013 senesinden beri MEB'e bağlı okullarda Rehber Öğretmen ve Psikolojik Danışman olarak çalışıyorum.
2016 Ocak ayından beri blog yazıyorum. Eğitim ve psikoloji başta olmak muhtelif konularda yazıyorum. Ailelere öneriler, kitap ve film değerlendirmeleri yazdığım konu başlıkları arasında. Zaman zaman şiirler, hikayeler, hayatın içinden denemeler yazdığım da oluyor. 

Yazma Sürecim Nasıl Gelişti?

Öğrencilik yıllarından bilirsiniz: Ders esnasında farkında bile olmadan dalar gideriz uzaklara. Kimimiz çocukluğa, kimimiz seneler sonrasına, kimimiz farklı dünyalara… Gönlümüz hayal dünyasında gezinmedeyken elimizde kalem, kağıdın üzerine rasgele şekiller çiziyordur. Bunu çoğu zaman hayalden gerçeğe dönünce fark ederiz. Dersler arasında can sıkıntısına çok iyi gelir bu durum. Hayal kurarken resim çizenler, küçük şekiller çizenler de vardır. Farkında değillerdir bazen yaptıkları şeyin ancak ellerinde kalem çizmeye devam ediyorlardır. Benim yazı yazmak ile tanışmam da bu şekilde oldu. Öğrencilik yıllarımda üzerinde düşünmeden rasgele yazılar yazarken, anlamlı olabilecek metinlerin bir araya geldiğini farkettim. Ve yazı yazma sürecim bu şekilde başladı.

Derken… Öğrencilik yıllarının sonuna geldik. Öğrencilik bitse de yazmak bir tutku olarak benimle kaldı. Seneler sonra bloggeri farketmem ile blog açma fikri oluştu. Biraz zahmetli ve stresli, biraz da tatlı bir kaç haftadan sonra blogum ortaya çıktı. 

Neler Yazıyorum ?

İnsan, hayat, eğitim, psikoloji gibi konularda yazıyorum. Psikolojik Danışman olarak eğitim camiasının içinde bulunuyor olmam psikoloji, eğitim ve öğrenme gibi konular ile insanlara ilişkin gözlemlerin yazılarda daha fazla yer almasına yol açıyor.

Aşağıdaki görsellerden instagram, facebook ve twitter profilime, amatör şiirlerimi paylaştığım antoloji profilime ulaşabilirsiniz.

2 yorum:

  1. Tebrik ederim Arif kardeşim ! Tesadüfen keşfettiğim bloğunu inceledim, yaşça senden oldukça büyük olsam da, bir meslektaşın olarak bloğunu öğretici ve paylaşımcı buldum, izlemeye devam edeceğim. Saygılarım ile !

    YanıtlaSil