Nisan Ayında Okuduklarım-2019

Kendini Bulmak - İhsan Fazlıoğlu

Geçtiğimiz aylarda yazarın Kendini Aramak isimli kitabını okumuştum. kitap onun devamı niteliğinde. Tarihi, felsefi ve dini perspektiflerden hareketle insanı bulmaya çalışıyor. Yazarın kullandığı felsefi dil zaman zaman kitabı anlaşılmaz hale getiriyor.

Rehberlikte Bütüncül Psikoterapi - Tahir Özakkaş

Tahir Özakkaş, Psikoterapi üzerine eğitimler veren bir psikiyatrisi. Kitap, yazarın çeşitli kurumlarda yaptığı konuşmaların dökümünden oluşuyor. Ergenleri anlamak ve kişilik özellikleri üzerinde kültürün etkisi dikkat çeken başlıklar arasında yer alıyor. Farklı yerlerde olsa da aynı konular konuşulduğu için kitabın bazı bölümlerinde tekrarlar. var.

Modern Psikoloji Tarihi

Psikolojinin felsefeden ayrılarak bilim haline gelmesi süreci ile daha sonraki gelişimini anlatıyor kitap. Psikoloji öğrencileri için ders kitabı niteliğinde(Belki ders kitabı olarak kullanılıyordur).

Fark Et Düşün Hisset Yaşa - Hakan Türkçapar

Nisan ayının en verimli kitabı. Aynı zamanda -yukarıdaki kitapların aksine- herkese hitap ediyor. Ülkemizde Bilişsel Davranışçı Terapinin önde gelen isimlerinden Hakan Türkçapar'ın kaleme aldığı kitap kendi kendine yardım kitabı. Anlaşılır, sade ve kısa içeriği sayesinde herkesin okuyabileceği bir kitap. Günübirlik sıkıntıların çözümünde faydalı olacağını düşünüyorum.

13 Yorumlar

 1. Çok verimli bir ay olmuş teşekkürler

  YanıtlaSil
 2. Kitap okuma hızınıza maşallah diyorum Arif Bey.

  YanıtlaSil
 3. Eski Ramazanlar mim yazımı hazırladım ve sizlerin beğenisine sundum. Okumak için lütfen blogumu ziyaret ediniz.

  YanıtlaSil
 4. Sizin bloğunuzdan bazı kitapları not ediyorum. Vakit buldukça okumaya çalışıyorum. Bu listeden belki "Fark Et Düşün Hisset Yaşa" olabilir. Okunacak o kadar kitap var ki.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten okunacak o kadar çok kitap var ki.

   Sil
 5. kitaplar güzelmiş,kişisel gelişim kitaplarını zaman zaman okumakda fayda var bence,her insan kendini geliştirmeli,olgunlaşması için..😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsanın kendini olgunlaştıracak okuma ve tecrübelere ihtiyacı var.

   Sil
 6. Okumadığım, hatta ilk defa haberdar olduğum kitaplar.
  Siz okudunuz, bizi haberdar ettiniz. Eyvallah..

  YanıtlaSil
 7. Maşallah ben bu ay yavaştim biraz 😊

  YanıtlaSil