Tavsiye: İnsan ve Hayat Kitaplığı


Bugüne kadar paylaştığım yayınlarda çok sayıda kitap tavsiyesinde bulundum. Beğendiğim, faydalı bulduğum onca kitabı sizinle paylaştım. 
Bugün farklı bir şey yapıp, yayınevi tavsiyesinde bulunacağım. Kitaplarının önemli bir kısmını okuyup istifade ettiğim yayınevi, İnsan ve Hayat Kitaplığı.
İnsan ve Hayat Dergisi bünyesinde yayınlar yapan İnsan ve Hayat kitaplığı tam anlamıyla yayınevi sayılmaz. Buna karşılık okur ile reçete niteliğinde kitapları ile buluşuyor. 
Az sayıda kitabı bulunan İnsan ve Hayat Kitaplığı'nın, yirmi civarında kitabından 15 tanesini okudum. Sağlık, eğitim, gıda vs. konularda ruha şifa kitapları var. Kitapların bazılarını daha önce buradan da tavsiye etmiştim.
İnsan ve Hayat Kitaplığından çıkan kitaplar arasında bazıları benim için daha önemli. Özellikle sizinle paylaşmak istediğim, istifade ettiğim bu kitaplar şunlar:

Canlı Kitap: Bilhassa kitap okuma ve okuryazar olma hususunda bana katkısı oldu kitabın. Neyi Nasıl Okumalı?, Çocuk ve Kitap, Canlı Kitap Olabilmek gibi bölümleriyle önemli noktalara değiniyor kitap. Evlilik öncesi alış verişlerde kitap ve kitaplığada yer verilmesi önerisi benim de çok önemli gördüğüm bir husus. Kitap hakkında detaylı bilgi için linke tıklayabilirsiniz. https://www.camlicakitap.com/canli-kitap 


Sıhhatnüma: Birçoğumuz hasta olunca iyileşmeye, daha doğrusu hastalık belirtilerini ortadan kaldırmaya(modern tıbba yönelik eleştirilerden biri budur) odaklanırız. Hasta olmamaya çalışan insanların sayısı ise azdır. Halbuki, sağlıklı bir vücut için ikincisi daha önemlidir. Sıhhatnüma işte bu noktada, sağlıklı kalma konusunda, okura rehberlik ediyor. Kitap hakkında detaylı bilgi şurada: https://www.camlicakitap.com/sihhatnuma

Helali Arama Stratejileri: Helali aramak neden önemli? Şüpheli ve sağlıksız yiyeceklerin her yerde karşımıza çıkmaya başladığı bir devirde, helali aramak mümkün müdür? Mümkünse nasıl olur? Kitap, okurunu güvenli ve helal gıdanın peşinde sürüklüyor.  https://www.camlicakitap.com/helali-arama-stratejileri

İnsan ve Hayat Kitaplığının tüm kitapları da şurada: https://insanvehayat.com/insan-ve-hayat-kitapligi/

2 Yorumlar

  1. Açıkçası daha önce yayınevi tavsiyesine hiç denk gelmedim. Güzel bir fikir olmuş. Tabi böyle bir paylaşım yapabilmek için birden çok kitap okumak gerek. Azmini tebrik ederim. Canlı kitap içeriği ilginç görünüyor. Keza sıhhatnüma da öyle. İlgimi çekti doğrusu. Emeğine sağlık. Sıradışı bir paylaşım olmuş. Saygılarımla. Vesselam...

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Haklısınız. Yayınevi tavsiyesine ben de denk gelmemiştim. Fakat, şu noktayı önemsiyorum: Güzel şeyler paylaştıkça çoğalır.

      Sil